Інклюзивна освіта

Управління з питань освіти, культури та молодіжної політики Затишанської селищної ради належну увагу приділяє інклюзивному навчанню. Станом на 01 січня 2023 року в закладах освіти Затишанської ТГ організовано навчання для 39 учнів з особливими освітніми потребами та 2 вихованців. З учнями, які навчаються в інклюзивних класах займаються асистенти вчителів, корекційні педагоги, що працюють на договірній основі – логопед, практичний психолог, дефектолог.

Заключено договір про співпрацю з Великомихайлівським інклюзивно-ресурсним центром, з метою проведення комплексної оцінки дітей, що потребують інклюзивного навчання.

У Затишанському закладі загальної середньої освіти Роздільнянського району Одеської області зфункціонує ресурсна кімната та кімната соціально-побутового орієнтування для учнів з особливими освітніми потребами.  З метою пристосування дітей з ООП до життя у побуті кімната соціально-побутового орієнтування облаштована кухонною стінкою, холодильником, мікрохвильову піччю, електрочайником.

Ресурсну кімнату блаштовано партами-трансформерами, світловою пісочницею, світловим дощем з фіброоптичного волокна, колоною з бульбашками, дидактичними матеріалами та іграшками, наочними матеріалми для розвитку мови і пізнавальних процесів,  розвиваючими конструкторами, бізідомом, бізібордами, засобами для розвитку дрібної моторики.

Логопеду для проведення корекційно-розвиткових занять  закуплено наочно-дидактичні засоби, а саме: логопедичне дзеркало, пристрій для підняття язика, губний блокувальний пристрій, логопедичні ігри та інше.

Педагогічні працівники закладів освіти, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами постійно підвищують свій професійний рівень, беруть участь у заходах, тематичних лекціях, навчальних семінарах, вебінарах та керуються в роботі необхідною  нормативно-правовою базою.